سازگار در یک نگاه

سازگار از سال 1368 در زمینه تحلیل، طراحی و تولید نرم افزارهای مالی، مدیریتی، صنعتی و ... با رویکرد تسهیل و کنترل فرایندهای مجموعه ها به صورت سیستمی شروع به فعالیت نمود. تکنولوژی اولیه مورد استفاده در نرم افزارها کامپایلر کلیپر ( مشابه در انرژی اتمی ) از نگارش 87 تا 502 بوده است که کماکان مورد استفاده مشتریان شرکت می باشد. از سال 1385 تکنولوژی های دیگری از جمله جاوا، C# و ... در دستور کار بخش تولید این شرکت قرار گرفت. در حال حاضر نیز استفاده از تکنولوژی WPF ( مورد استفاده در شرکت مایکروسافت ) در کنار دیگر زبان های برنامه نویسی کمک شایانی به بالا بردن کیفیت کد نویسی، سرعت و امنیت نرم افزارها نموده است. همچنین استفاده از تکنولوزی WCF توانسته است سرعت و امنیت را در نهایت اعلا به ارمغان آورده و امکان دورکاری و استفاده از سایر اپلیکیشن ها مانند موبایل و ... را تسهیل نماید. تکنولوژی روزآمد زامارین در توسعه نرم افزارهای موبایلی و سرعت در تولید اینگونه Appها نقش کلیدی در ایجاد بخش تولید نرم افزارهای موبایلی در شرکت اصفهان سازگار داشته است. عمده نرم افزارهای قدیم و جدید این شرکت با متدولوژی RUP Process) (Rational Unified و با استفاده از نرم افزارDP "Define Project و موتور برنامه نویسی نوروز (تهیه شده توسط این شرکت) طراحی و تولید می گردد. که پشتیبانی و بروز رسانی نرم افزارها از طریق همین سامانه و بدون خطاهای برنامه نویسی صورت می پذیرد. شایان ذکر است از همان زمان در تحلیل و طراحی سیستم ها یکپارچه سازی و کنترل فرایندهای اجرایی به صورت سیستمی و هوشمند در نرم افزارهای نسل قدیم پیاده سازی و اجرا گردید به همین خاطر وجود تجربه ی این چندین سال همانند پایه های محکم و استواری به سیستم های امروزی شرکت کمک فراوانی نموده است. در حال حاضر "سازگار" با پرسنل مجرب و کار آزموده علاوه بر توسعه و ارتقاء بخش تولید خود سرمایه گذاری کلانی نیز در قسمت تحقیق و توسعه ی خود نموده تا با استفاده از علوم روز دنیا در صنعت تولید نرم افزار پیشروان این صنعت باشد. همچنین وجود بخش تخصصی تست نرم افزار کمک شایانی به بالا بردن کیفیت تولید انواع نرم افزار در این مجموعه نموده است. "سازگار" همواره سعی نموده در تولید نرم افزارهای خود در عین برخورداری از کارایی و قابلیت انعطاف پذیری بالا، سادگی و سهولت استفاده از آن را نیز مد نظر قرار داده، امکاناتی منحصر به فرد برای سازماندهی، هدایت و کنترل فرایند ها در سازمان های بزرگ و کوچک را به مشتریان ارایه نماید.

فرآیندگرایی: با شناسایی و ارزیابی فعالیت ها، توالی و ارتباط منطقی بین آن ها، می توان فرآیند گرایی را در تمامی سطوح سازمان ها پیاده سازی نمود.

انعطاف و انطباق پذیری: قابلیت انعطاف و انطباق نرم افزارها برای هر سازمان براساس نیاز و درخواست های مشتریان به سهولت میسر است.

توسعه پذیری: حرکت تدریجی به سمت فرآیندهای مطلوب و پاسخگویی به نیازهای جدید سازمان ها لازمه انعطاف و توسعه پذیری هر نرم افزار است که به راحتی در این نرم افزارها امکان پذیر می باشد.

تغییر پذیری: متغیر بودن شرایط درون و برون سازمان ها و تغییر نیازهای روزآمد مشتری امری اجتناب ناپذیر است. با توجه به طراحی های مبسوط و جامعِ اولیه، اعمال تغییرات منطقی در نرم افزار نیز میسر می باشد.

فراگیری: در نرم افزار ها سعی شده تمامی فرآیند ها، فعالیت ها و روال موجود یک سازمان به صورت جامع و فراگیر اجرا و پشتیبانی گردد.

برنامه ریزی: امکان برنامه ریزی های کوتاه مدت (حتی لحظه ای) و بلند مدت در هر سطحی از این سیستم و بر اساس اطلاعات موجود به راحتی امکان پذیر است.

غلبه بر مقاومت سازمانی: به دلیل مشارکت خود کاربران در تمامی مراحل و استقرار سیستم، همچنین کاربر پسند بودن، نرم افزار موجودیت بومی پیدا کرده، مقاومت افراد در سازمان، به حداقل می رسد.

و موارد بسیاری دیگر که می توان از آن ها نام برد.

سازگار طراح و تولید کننده ی نرم افزارهای کاربردی از سال 1368 با توجه به گسترش و تحول نیازهای جامعه رسالت خود را در توسعه ی راهکارهای نوین و جامع نرم افزاری همچنین ایجاد ارزش برای تمامی ذینفعان با دیدگاه جهانی پایه ریزی نمود. "سازگار"با رعایت قوانین و استانداردهای اخلاقی و حرفه ای، بهبود مستمر کیفیت، تعهد به مشتریان در تاًمین منافع پایدار ایشان، تمرکز و توجه به سهام داران و کارکنان، ایجاد کار آفرینی، امنیت کاری و اجتماعی، به جامعه ی خود خدمت رسانی می نماید.

 

 

 

 

 

درستی و صداقت: اخلاقیات بنیاد و نهاد فعالیت های کاری ما است. عدالت و احترام همراه با درستی و صداقت را در تمامی کارهایمان و برای تمامی ذینفعان سر لوحه ی کار خود قرار داده ایم.

خلاقیت و نوآوری: ما از تلفیق خلاقیت و نوآوری با تجربه و تخصص خود راهکارهای جدید می آفرینیم تا برای مشتریان، رضایت و منفعت و برای کارکنان مان، انگیزه و شادابی ایجاد نمایم.

کارکنان: بقای هر سازمان را کارکنان آن تضمین می نمایند. بنابراین کارکنان خود را به عنوان اصلی ترین سرمایه ارج نهاده و از آن ها حمایت می نماییم.

مشتری: ما با توجه به نیاز واقعی و مصلحت مشتری در زمان حال و آینده، بهترین و جامع ترین راه حل را در اختیار ایشان قرار می دهیم تا رضایت، موفقیت، پیشرفت و سودآوری شان را تضمین نماییم.

فرهنگ سازمانی: برتری منافع سازمان به منافع شخصی از مهم ترین اصول فرهنگ سازمانی ما می باشد که به آن افتخار می کنیم.

کیفیت: بالاترین کیفیت در خدمات و محصولات خود را به عنوان تضمین و تبلیغ کارمان مد نظر گرفته، به آن پایبندیم.

کار گروهی: اجرای کار گروهی در سازمان ما نه تنها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است، بلکه ترویج و تبیین آن در بین مشتریان نیز جزء رسالت سازمانی محسوب می گردد.

تعالی: رسیدن به تعالی فردی و سازمانی یکی از اهداف استراتژیک و الگوهای عملکردی سازمان ما می باشد که همگی در تحقق آن تلاش می نماییم.

تجربه کاری این چند دهه به ما آموخته که قبل از هر چیز باید با رضایت قلبی و باطنی خود (وجدان) به انجام امور کارفرمایان بیاندیشیم و برای رفع مسوولیت، کاری را انجام ندهیم. چنانچه کاری بیشتر از تعهد و قرارهای مکتوب لازم است انجام شود (حتی اگر کارفرما از آن باخبر نباشد) کوتاهی نکنیم. اگر اشکال یا اشتباهی در کارمان بود بدون قید و بند های موجود در قرارداد، آن را جبران کرده و از عذرخواهی دریغ ننماییم.

یکی از بزرگترین دستاوردهای ما از زمان آغاز کار تا به امروز، آسوده نمودن خیال مدیران و ذینفعان در زمینه های تخصصیمان می باشد، به طوری که همیشه سعی نمودیم با ارایه گزارش ها، تحلیل های آماری، نموداری و ... ، بدون نیاز به متخصصان در هر بخش، گامی بلند در راستای رسیدن به اهداف سازمان ها برداشته و مدیران را در درست ترین مسیرها قرار دهیم. از طرفی دیگر، مسوولان و متخصصان که شالوده پیشبرد اهداف استراتژیک مجموعه اند، می توانند به جای صرف وقت در تهیه و ارایه گزارش های مورد نیاز و بعضاً انجام امور مهم، ولی تکراری، بهتر و بیشتر به دیگر امور جاری پرداخته با یک برنامه ریزی هوشمند و کمک گرفتن از نرم افزارها، راه را برای رسیدن به اهداف سازمانی هموار نمایند.

ما همیشه مشتریان را در اولویت قرار داده و به اثبات رساندیم که هر زمان حتی در مواقع تعطیل و اضطراری به نیازها و درخواست های ایشان ترتیب اثر داده، همیشه و در همه حال در خدمتشان بوده ایم. این کار برای ما یک افتخار است و به همین دلیل مشتریانمان نیز همیشه حامی ما بوده و در بهبود مستمر نرم افزارها و کسب رزق حلال یاری مان نموده اند.

دوست داریم بدانید که ما فقط به مشتریان خود نرم افزار نمی دهیم بلکه با ارایه راهکارهای متناسب با هر مجموعه به آن ها کمک می نماییم تا راحت تر کار کنند، بیشتر سود ببرند، بهتر مدیریت نمایند و کمتر هزینه کنند. این مهم ترین تعهد ما به مشتریانمان می باشد که تا زمان اجرایی بودن نرم افزارها در مجموعه هایشان به آن ها تقدیم می داریم.

 

 

 

 

 

 

سازگار، راهکاری ماندگار